1 | Mara Abbot (USA) US National Team | 25:15:54 | |
2 | Judith Arndt (Ger) HTC Columbia Women | 0:02:05 | |
3 | Tatiana Guderzo (Ita) Team Valdarno | 0:03:05 | |
4 | Claudia Häusler (Ger) Cervelo TestTeam | 0:05:26 | |
5 | Emma Pooley (GBr) Cervelo TestTeam | 0:07:29 | |
6 | Eivgenia Vysotska (Ukr) Team Valdarno | 0:08:23 | |
7 | Marianne Vos (Ned) Netherlands National Team | 0:09:24 | |
8 | Tatiana Antoshina (Rus) Team Valdarno | 0:12:08 | |
9 | Olga Zabelinskaya (Rus) Safi - Pasta Zara | 0:23:03 | |
10 | Elena Berlato (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi | 0:25:50 | |
11 | Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini Record Rox | 0:28:45 | |
12 | Edita Pucinskaite (Ltu) Gauss RDZ Ormu | 0:30:47 | |
13 | Grete Treier (Est) S.C. Michela Fanini Record Rox | 0:31:40 | |
14 | Linda Villumsen (NZl) HTC Columbia Women | 0:32:32 | |
15 | Evelyn Stevens (USA) HTC Columbia Women | 0:41:16 | |
16 | Shara Gillon (Aus) Australia National Team | 0:42:02 | |
17 | Ashleigh Moolman (RSA) Lotto Ladies Team | 0:42:52 | |
18 | Natalia Boyarskaya (Rus) Fenixs - Petrogradets | 0:43:37 | |
19 | Marta Vilajosana Andreu (Spa) Fenixs - Petrogradets | 0:50:36 | |
20 | Carla Ryan (Aus) Cervelo TestTeam | 0:50:48 | |
21 | Nina Ovcharenko (Ukr) S.C. Michela Fanini Record Rox | 0:51:42 | |
22 | Vicki Whitelaw (Aus) Lotto Ladies Team | 0:55:48 | |
23 | Tiffany Cromwell (Aus) Australia National Team | 0:57:40 | |
24 | Polona Batagelj (Slo) Bizkaia - Durango | 0:58:35 | |
25 | Valentina Carretta (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi | 1:00:23 | |
26 | Katarzyna Sosna (Ltu) Vaiano Solaristech | 1:01:20 | |
27 | Annemiek Van Vleuten (Ned) Netherlands National Team | 1:04:05 | |
28 | Olena Oliinyk (Ukr) Acs Chirio - Forno D'Asolo | 1:05:49 | |
29 | Carlee Taylor (Aus) Australia National Team | 1:06:37 | |
30 | Veronica Leal Balderas (Mex) S.C. Michela Fanini Record Rox | 1:10:25 | |
31 | Karin Aune (Swe) Fenixs - Petrogradets | 1:15:41 | |
32 | Elena Kuchinskaya (Rus) Gauss RDZ Ormu | 1:18:15 | |
33 | Kimberley Anderson (USA) HTC Columbia Women | 1:21:49 | |
34 | Martine Bras (Ned) Gauss RDZ Ormu | 1:23:50 | |
35 | Lucinda Brand (Ned) Netherlands National Team | 1:24:39 | |
36 | Sigrid Corneo (Slo) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi | 1:25:21 | |
37 | Patricia Schwager (Swi) Cervelo TestTeam | 1:25:58 | |
38 | Laura Bozzolo (Ita) Team Valdarno | 1:26:52 | |
39 | Monia Baccaille (Ita) Team Valdarno | 1:30:24 | |
40 | Shelley Evans (USA) US National Team | 1:32:57 | |
41 | Catherine Delfosse (Bel) Lotto Ladies Team | 1:33:16 | |
42 | Lorena Foresi (Ita) Safi - Pasta Zara | 1:36:47 | |
43 | Anna Van Der Breggen (Ned) Netherlands National Team | 1:36:50 | |
44 | Julia Martisova (Rus) Gauss RDZ Ormu | 1:40:44 | |
45 | Silvia Valsecchi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo - Ghezzi | 1:41:15 | |
46 | Noemi Cantele (Ita) HTC Columbia Women | 1:41:43 | |
47 | Martina Corazza (Ita) Team Valdarno | 1:45:19 | |
48 | Ana Garcia Antequera (Spa) Bizkaia - Durango | 1:45:55 | |
49 | Cristina Alcalde Huertanos (Spa) Bizkaia - Durango | 1:46:05 | |
50 | Martina Ruzickova (Cze) S.C. Michela Fanini Record Rox | 1:46:14 | |